boşuna ninjayız demedik işte kapı gibi diplomam

Flickr Hesabımı Ziyaret Etmek İstersen Buyur

invicto - View my most interesting photos on Flickriver

12 Mart 2010 Cuma

ÇAKMAKLA TÜP KONTROLÜ

Ufaktan karalayalım bakalım ne çıkacak.Ne yazacağını bilmeden yazmak oluyor işte bu.Ama geliyor yazdıkça bir şeyler…

Biraz gerilere gidesim var bu yazıda, zira eskiden daha komikti ya da o zaman komik olmayan şeyler şimdi komik geliyor bana. Tüp gaz kaçırıyor mu diye çakmakla kontrol edilen bir döneme tanık olunca İster istemez şimdi komik geliyor her ne kadar o günler dehşet içinde karşılasam da bu tip olayları.

Boşuna her renk Ninja filmi seyretmiş adamın günlüğü demedik, o dönem sadece Ninja filmi seyretmekle geçmedi hepimiz birer Ninja olduk istemeden. Böyle adrenalin dolu mevzular içerisinden kah yıldız atarak kah dumanı verip poff kaybolarak sıyrılıp gelebildik bu günlere.

Tüp demişken, mahallede çocuklarla oynuyoruz bir baktık paat diye oynadığımız alanın yakınına büyük boy bir tüp düştü yukarıdan. İlk şoku atlattıktan sonra çil yavrusu gibi dağıldık ortalığa.Kaçarken bir yandan da bakınıyoruz, yukarıda apartmanın birinde lavukante bir tüpçü gülüyor bir yandan da “kaçmayın la bebeler bişşii olmaz” diye çığırıyor. Ardımıza bakmadan topuklar göte vurarak olay mahalini terk ediyoruz güvenli bir bölgeye doğru.

Şimdi şimdi daha iyi anlıyorum o lavukante tüpçü asansör olmadığından olsa gerek onca merdiveni tüple inmektense camdan fırlatıp tüpe kamikaze dalışı yaptırmayı tercih etmiştir.

Başka bir versiyonu da küçük tüpü ayağında top gibi sektiren tüpçüdür. Tabi boş olanı.

Ulan ne mevzuymuş arkadaş ya yazdıkça geliyor bak ,nedir benim bu tüpçülerle yaşadığım travma.

Ama vardır bizim insanımızda böyle yaptığı işle fazla haşır neşir olup şaka yapayım derken bokunu çıkarma.Gazetelerde (ilk elden yaşamadığımız için şanslıyız) az okumadık tüp patlamalarını , kompresörle arkadaşının makatına hava basıp bağırsaklarını parçalayanını.Daha neler neler…Sorsan şaka yaptım derler, ula dingil senin arkadaşın kurbanlık koyun mu da hava verip şişireceksin adamı,postunu mu yüzeceksin?

İşte böyle bir milletiz ve daha ne Ninjalıklarımız var yaz yaz bitmez.Olsun bitmesin ben aklıma geldikçe yazarım.

A©G 12/03/2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çekinme dök içini